Live Role Play Games
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Live Role Play Games

Igazi asztali szerepjátékok fórumos formában
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekRegisztrációBelépésHelp

 

 Pályázat, játékkiírás!

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Sector
Kaland Mester
Kaland Mester



Hozzászólások száma : 1
Age : 38
Registration date : 2008. May. 17.

Karakterinfo
Faj: M.A.G.U.S. Mesélő

Pályázat, játékkiírás! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pályázat, játékkiírás!   Pályázat, játékkiírás! Icon_minitimeSzomb. Május 17, 2008 3:59 pm

Sziasztok.

Remélem jó helyen járok, Clanastól kaptam egy privát üzenetet, hogy érdeklődésre tartana itt számot az egyik kreált szerepjátékom.

Rólam röviden annyit, 22 vagyok, fehérvári. Ennyi elég is lesz Smile

Korábbi tapasztalatok: falloutshelter admin és mesélő (fallout berkekben elég sok mindenen rajta van a kezem, pl guns and bullets magyar kiadások vagy az EU a harmadik világháborúban nevezetű fordítás), fallout realism PnP szerepjáték kidolgozója.
Körülbelül egy éve a Dargoria nevű középkori fantasy-t készítettem el, feltehetőleg ez utóbbit lelte fel a fent említett kolléga a neten.

Mivel a cucc 99%-os, játéktechnikailag nincs tesztelve, a fajok közötti különbségeket igyekeztem megfelelően elválasztani, kiegyensúlyozni. A harcrendszerre bevallom már nem teljesen emlékszem, próbáltam leegyszerűsíteni.

A birodalmak fórumon voltak kidolgozva félig-meddig, ám az egész fórum backup mentés nélkül egy átdolgozás áldozata lett. Az rpg.hu-n is meghirdetett cím érdeklődés hiányában kudarcba fulladt. Midnezek ellenére én úgy érzem hogy jó világot hoztam össze, ha érdekel valakit szívesen megosztom.

Excelben dolgoztam össze, de nem kell megijedni nem függvények és táblázatok halmaza Smile
Vissza az elejére Go down
Zen
Admin
Admin
Zen


Hozzászólások száma : 634
Age : 38
Registration date : 2007. Dec. 21.

Karakterinfo
Faj: Ember

Pályázat, játékkiírás! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pályázat, játékkiírás!   Pályázat, játékkiírás! Icon_minitimeCsüt. Május 08, 2008 8:03 am

Clanas hírdetése:

RPG Társas

Üdvözlet minden érdeklődőnek! Smile



Szeretnék megalkotni egy társasjátékot, ami sokban különbözik az eddig látott, boltokban kapható társasjátékoktól, például abban, hogy nem csak társasan lehet játszani! Very Happy
A játék egy kitalált, fantasy stílusú világban kapna helyet.
Mivel elég terebélyes kreatív tervezőmunkát igényel, kétlem, hogy egymagam véghez tudnám vinni - legalábbis belátható időn belül. Ezért keresek társakat!

A feladat, mellyel a leendő csapatnak meg kellene birkóznia, a következőkből tevődne össze:

- Háttértörténet írása
- Területek alkotása a hozzájuk kapcsolódó történetek, esetleg legendák kidolgozásával
- Területeken belüli NJK-k és helyszínek (városok, kazamaták...) megalkotása a hozzájuk tartozó leírások elkészítésével
- Quest írás (fő-, illetve mellékszálakon)
- Kasztok skilljeinek megalkotása
- Kasztok skilljeinek tesztelése és javaslatok a finomításukra, skillek kiegyensúlyozása
- Játékrendszer tesztelése és finomítása
- Szörnyek kitalálása a hozzájuk tartozó adatok és leírások elkészítésével
- Felszerelésekre ruházható mágiák és egyéb hatások összegyűjtése

Nem kis falat, a fentieket olvasva megértheted, hogy miért döntöttem úgy, hogy nem egyedül szeretném véghez vinni.

Mivel alapvetően egy kis létszámú csapat (4-5 fő) felállítása a célom, arra kérlek, kedves érdeklődő, hogy csak akkor jelentkezz, ha elmúltál 18 éves, és az alább felsoroltakat el tudod fogadni, illetve azok rád illenek:

- Nincs demokrácia; jómagam vagyok a csapat vezetője. Olykor egy konkrét feladattal bízlak meg, máskor konkrét feladatokból álló csokrot kínálok fel, melyek közül a leginkább kedvedre valót választhatod.
- Lendületed és alkotói munkásságod megőrzése mellett, sértődöttség érzése nélkül elviseled a visszautasítást; nem mindegyik ötletedet, kezdeményezésedet és alkotásodat fogom elfogadni (nem feltétlenül azért, mert nem jók). Ennek ellenére innovatív maradsz.
- Hajlandó vagy áldozatot hozni; időt és energiát befektetni a játék létrehozása érdekében, amíg az el nem készül (ne tessék megijedni, jut idő a lányokra is).
- Közös cél alá tömörülve a bajtársiasság érzete tölt el, és nem kívánsz keresztbetenni a csapat valamely más tagjának, úgyszintén nem érzel késztetést valamely csapattag ötletének elorzására, hogy azzal magadat tüntesd fel jobb színben.
- Nyitott vagy az ésszerű vitákra! Tudod, hogy mások nem azért támadják meg valamely elképzelésedet, mert nem szeretnek, hanem mert valami végett nem értenek vele egyet, noha ennek ellenére is elismerik személyedet. Te magad is hasonlóan szállsz vitába.
- Megfelelő kifejezőkészséged és kellő türelmed képessé tesz arra, hogy részletekbe menően is pontosan ki tudj fejteni egy-egy rendszert, és szükség esetén célravezető példákat tudsz készíteni, s teszed ezt mindaddig, amíg másoknak kérdésük, vagy bizonytalanságuk van, nem pedig addig, amíg kedved van. Nem teszel szemrehányásokat, amiért valaki nem érti első, második, vagy harmadik megközelítésben az adott rendszert a megadott leírásaid alapján. Egyúttal nem félsz a nép haragjától, és jól célzott kérdésekkel igyekszel utána járni annak, amit nem sikerült megértened.

Remélem, ezzel a fentebbi néhány sorral mindenkinek sikerült kedvét szegnem!
Akinek nem, az kérem, hogy küldjön egy pm-et, vagy egy email-t a newv@freemail.hu-ra egy rövid bemutatkozással! Az üzenet tárgyaként a következő szerepeljen: "RPGTJ".

Köszönöm, hogy elolvastál! :-)


Megj az adminnak.: remélem, nem értettem félre a „Pályázat, játékkiírás”-ban foglaltakat, és ez a topic valóban efféle hirdetményeknek hivatott otthont adni. Amennyiben mégis, kérlek, hogy tájékoztass!
Vissza az elejére Go down
https://darkage.hungarianforum.net
Zen
Admin
Admin
Zen


Hozzászólások száma : 634
Age : 38
Registration date : 2007. Dec. 21.

Karakterinfo
Faj: Ember

Pályázat, játékkiírás! Empty
TémanyitásTárgy: Pályázat, játékkiírás!   Pályázat, játékkiírás! Icon_minitimePént. Ápr. 25, 2008 12:22 pm

Pályázat, játékkiírás! Sodexh10

Játszanál, de nincs a listán kedvenc RPG-d?

Van egy jó ötleted, de nem tudod, hogyan valósíthatnád meg?

Ez a TE topic-od!

Írd le az ötleted, utána fel fogunk keresni valamilyen formában, hogy megbeszéljük a részleteket.

Nálunk szinte mindenre lehetőséged van.


Mire vársz? Valósítsd meg ötleteid!
Vissza az elejére Go down
https://darkage.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Pályázat, játékkiírás! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pályázat, játékkiírás!   Pályázat, játékkiírás! Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Pályázat, játékkiírás!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Live Role Play Games :: Általános :: Felhívások, pályázatok-
Ugrás: