Live Role Play Games
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Live Role Play Games

Igazi asztali szerepjátékok fórumos formában
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekRegisztrációBelépésHelp

 

 New Detroit

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeSzer. Szept. 24, 2008 1:30 pm

KM /Lakás/

- Kedves tőled, azt hiszem, most egyelőre nincs szükségem semmire. De majd hívlak. Remélem, mihamarabb eredményre jutsz.
Ha indulni akar, kikísérem az ajtóig, maj dmiután becsuktam utána az ajtót, nekidőlök a hátammal és lassan lecsúszok rajta egészen, amíg ülő helyzetbe nem kerülök előtte.
-Nézzük csak-motyogok magam elé-Ennem kéne, és aludni sem ártana. Azt hiszem, mára ennyi lesz a tervem.
Feltápászkodok és valami kaja után nézek, valószínűleg találok valamit a hűtőben. Miután ettem megfürdök, majd pedig lefekszem aludni, ha semmi nem jön közbe.

Az elkövetkezendő időszakban, amíg nem történik bármi is (itt esetlegesen Barbara felbukkanására gondolok) otthon maradok, programokat írok, a mátrixszal ismerkedem, pihenek és dolgozom, várom a tünde jelentkezését.
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeSzer. Szept. 03, 2008 9:50 pm

Aylen /lakás/

-Hát, teljesen mindegy, hogy hogyan keresel fel, de néha azért benézek hozzád, hogy egyben vagy-e még... Természetesen hozok néha a megélhetésedhez szükséges belső nyujent illetve kaját. Ha valami kicsit necceset akarsz beszerezni, akkor hívj nyugodtan, ha sürgős, de néhány naponta amúgy is meglátogatlak, mint mondtam. Szóval nyugodtan dolgozz és egyébként ráérsz. Van még valami kérdésed?
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 8:03 am

KM /Lakás/

-Tudod, az alapvető gondom azzal, amit elmondtál csak annyi, hogy túl sok a "valószínű", de ám legyen, viszont időt kérek, ha nem is sokat, pár védelmi programra ennek ellenére szükségem lehet. Azokat meg kell írnom. Ahhoz pedig egy kis idő kell. Mondjuk egy éjszaka. Tudom, igen, te mondtad, hogy írjak programokat magamnak ma délután, nem így tettem. Most rááldozom az éjszakám. A másik, senki nem mondta, hogy holnap munkába állhatok. Tudod, idejöttem az isten háta mögé, azonnal lakás, kiszolgálás, minden, azt hittem, ez is ilyen gyors lesz, de végülis ráér a dolog, én nem rohanok sehová. Szóval, akkor most azt hiszem, neki állok programozni, és majd jelentkezek, ha megtudtam valamit. Hívjalak, vagy mit csináljak?
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeKedd Aug. 19, 2008 3:39 pm

Aylen /lakás/

A lány türelmesen végig hallgatja a mondókát, majd zavarodott tekintettel néz vissza.
-Hát, hogy mikor csatlakozhatsz ki az csak rajtad múlik, az alapján, amit én láttam. Tudom, hogy a kilökődési sokk nm kellemes, de ez azért nem a világ közepe. Emellett mivel ez egy telepítés és fejlesztés alatt álló rendszer, amit ráadásul kis szakértelemmel terveztek meg nem valószínű, hogy gondot okozna, ráadásul, mivel a szürke és a fekete jegek is elégg eszik a rendszert, nem valószínű, hogy telepítették volna már, ha egyáltalán fognak telepíteni, így se a tested, se a dekked nincs, illetve nem lesz veszélyben. A teknős üzemmód ugyanannyi időt vesz igénybe, mint a normál dekázás, csak a mátrixon belül lassabb a rendszer, aminek a következménye, hogy sokkal kevesebb információhoz tudsz hozzáférni, sokkal nagyobb lebukási eséllyel, mert a követő jegekkel sokkal nehezebben bánsz el, igaz a tested épségét nem kockáztatod, hacsak nem azzal, hogy sokkal nagyobb eséllyel találnak rád a "csúnya bácsik nagy puskákkal", ahogy a dekások hívják a biztonságiat...
Nagy levegőt vesz, mert egy szuszra mondta el a dolgot.
-A másik kérdésedet viszont nem értem, ki mondta, hogy holnap kell munkába állnod a Lonenál? Holnapután fogom egyáltalán "megmondani" neked, hogy ott találtam munkát. Mindent elkapkodva is a leghamarabb a jövőhét elején tudnál munkába állni, inkább a jövő utáni héten, addig van időd progit írni, elméletileg ennyi időnek elégnek kéne legyen, de ha mindenképpen mindenet azonnal akarsz átnézheted a város nyílt rendszerét is, az is elképzelhető, hogy ott találsz valami hasznosat.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimePént. Aug. 15, 2008 8:26 am

KM /Lakás/

A szemöldököm felváltva kúszik a homlokom közepére, ahogy hallgatom a lányt. Be kell valljam, a hallottak inkább elbizonytalanítottak, semmint felvillágosítottak volna.
-Rendben, de mi a garancia arra, hogy én kijövök onnan? Gondolom Jerkins tájékoztatott arról, hogy nem ma kezdtem a dolgokat, de ha kétféle pénz van itt, meg minden olyan más, mint kint, honnan tudjam, hogy nincs tele a rendszer csapdákkal? Felajánlanám, hogy teknős üzemmódban belépek körülnézni, de az sokáig fog tartani. Mondjuk szükséges. Szét kell nézzek, mert ezt a rendszert nem ismerem. Ha szükségem van valami kiegészítő programra, jobb ha addig szerzek róla tudomást, amíg be nem lépek. Én legalábbis így gondolnám. Persze Jerkins nem a türelem szobra, azt hiszem, ezt mindketten tudjuk. Máshogy viszont nem vállalom. A másik kérdés. Hogy fogok én holnap munkába állni a LoneStarnál? Tudtál valamit intézni ezzel kapcsolatban? Vagy üljek a hátsómon és várjak türelemmel? Te is nagyon jól tudod, hogy sürget az idő...
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeCsüt. Aug. 14, 2008 11:19 am

Aylen /Lakás/

-Nem a LoneStar hozott ide egy csomó léhűtőt, hanem az állam adott egy csomó jogot és kedvezményt azoknak a cégeknek, akik ide települtek. A telefon szerintem paranoia, de sosem tudhatja az ember jobb az óvatosság.
Nagy levegőt vesz és pármásodpercig a semmibe mered, láthatólag a gondolatait szedi össze.
Jerkins gyanúja abból támadt, hogy ezt a területet valamikor az ezred forduló után nem sokkal lakhatatlannak és tiltottnak minősítették, de az akkori és azt követő zavaros állapotok miatt nem lehet tudni, hogy miért... A tulajdon jog is igen csak kérdéses, hogy tulajdonképpen kié ez a terület, mert erre vonatkozóan sincsenek túlságosan biztos információk. Amit biztosan lehet tudni, hogy ezen a területen volt valami veszélyes, hmm nevezzük most üzemnek, ahol volt valami baleset, amit már akkor is a szőnyeg alá akartak söpörni. Jerkins pedig tudod, hogy mindenbe beleszáll, amiből pénzt remél és mivel a körülmények eléggé tisztázatlanok, szeretne a zavarosban halászni. A te feladatod tulajdonképpen, hogy az alapokat kiásd, meg tudd, hogy mi rejtőzik a mélyben. Azonban mivel csak mi ketten vagyunk ehhez elöször szövetségeseket kellene találni. Ezt a részét én vállalom a dolognak, amíg te az adatbázisok vizsgálatával fényt deríthetsz a részletekre, mondjuk a terület múltjának tisztázásával lenbne érdemes kezdeni. Mi a véleményed?
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeCsüt. Aug. 14, 2008 8:29 am

KM /Lakás/

-Na de várjunk. Itt valami ellentmondást érzek. Szóval azt mondod, hogy a kétféle pénz miatt nincs bűnözés. Aztán azt mondod, de az itteni emberek amúgy sem bűnöznének, mert megbecsülik az itteni életüket. Akkor ez most hogy is van? És miért hallgatnának le minket, még ha le is hallgatnak? Csak nem tartanak valamitől? De mitől? Valami komoly stikli van itt, és van egy olyan érzésem, hogy te tudod. Ha jól átgondoljuk a dolgot, a LoneStar nem jótékonysági egylet. Szóval "kint" is találna éppen elég hozzáértő munkaerőt. Miért hozott ide egy csomó léhűtőt mégis? Azt mondanám, hogy itt jobban meg lehet bízni bennük, meg ilyenek, de a kutyából, mint tudjuk, nem lesz szalonna. Ha valaki beletenyerel valamibe, vagy megtalálja, amit keres, kidobják. De az információ nála van... Vagy a "kidobják" helyett bejön a megölik? Hogy is van ez? Tudod, Jerkins nem világosított fel eléggé. Bevallom, azt sem tudom, mit keresek. Egy választ. Nehezíti a dolgom, hogy nem tudom, mi a kérdés. Nos?
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeKedd Aug. 12, 2008 2:35 pm

Aylen /Lakás/


Leültök, elkezdődik a beszélgetés:
-Csak lasan a testtel... - mondja a kérdések özönére, majd, amikor annak vége szakad...
-Jó akkor kezdjük az elején. A dolog kulcsa a pénz, pont a kétféle pénz. Azt találták ki, hogy mivel a legtöbb bűncselekmény nem pusztán a pénzért, hanem valami azzal összefüggő dolog miatt történik, például drogvásárlás, ezéért visszalehet szorítani a dolgot, ha megszüntetem az indokot. Itt nem lehet belső pénzért drogot vásárolni, mert az a "külső" világban mit sem ér. Valami kevés pénzt hoznak a betelepülők, de nem lehet tudni, hogy kinél van "külső" pénz, így rablás értelmét veszti, hiszen semmit se tud beszerezni a rabolt pénzen, amit amúgy ne tudna elérni, viszont a jó közbiztonság miatt, megnő a kockázat, így egyszerűen a bűnözés ilyen szinten nem kifizetődő. Arra a kérdésedre, hogy mi ez a rózsaszín máz a válasz nagyon egyszerű ezek az emberek, általában azért jöttek ide, mert a nyakukba loholtak, egy félre siklott élet után kaptak egy második lehetőséget, nagyon sokra értékelik, így mindent megtesznek, hogy ne puskázzák el megint, az itt lakók többsége nem jószándékból vált bűnözővé, hanem a körülmények áldozata, aki szereti a bűnöző életet, az nem is hagyja itt ezért a világért, hacsak nem el akar bújni, de ez nagyon ritka... A vonalakat nem tudom, hoyg kik hallgatják le, nem is teljesen biztos, hogy lehallgatják, csak rosszelőérzetem van ezzel kapcsolatban és nem árt az óvatosság, de lehet, hogy egyszerű paranoia, ami "kint" az életbe maradás feltétele volt, hiszen ismered a mondást, "Ne bízz senkiben, vigyázz az árnyakkal, védd a hátad, mindig legyen nálad elég lőszer, akkor talán megúszod!". A bunkó orkkal csak annyit mondhatok, hogy amíg munkáját végzi addig bunkó, de utána kedvessé válik, mert nem akarja a felesleges feszültséget kelteni, ez az ő érdeke is... egyébként ez része az eligazításnak, ha valaki panasszal él és helyt adnak neki, akkor az utcára kerül, de talán még a városból is elzavarják, a többség ezt a kockázatot nem vállalja. Vissztérve a bünőzésre, sokkal keményebbek a büntetések, mint odakint, sokkal kevesebb a szükséges papír munka is, de az aktív árnyvadászok tapasztalataival felszerelkezve rendőrei is sokkal felkészültebbek. Na remélem mindenkérdésedre választ kaptál, hanem kérdezz nyugodtan, akkor is, ha kihagytam valamit.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 1:09 pm

KM /Lakás/

Nem értem, nem értem, nem értem... Mi ez a nagy bizalmaskodás? Mindegy. Arrébb állok az ajtóból.
-Gyere be, ülj le.
Ha leül, leülök valahová a közelébe.

-Miért olyan üres ez a város? Ne beszélj nekem a jó közbiztonságról, mert nem olyan helyről jöttem, hogy ezt megegyem, és ezt azt hiszem, te is tudod. Meg ez a nagy mindenki szeret mindenkit, komolyan, hányni tudnék... A bunkó ork is majdnem letépi a fejem a LoneStarnál, na mondom, itthon vagyok, aztán a kezembe nyom egy térképet és vigyorogva további szép napot kíván... Komolyan, itt mindenki be van tépve??? Milyen rózsaszín tablettával etetik itt az embeteket???

És kik hallgatják le a vonalakat? Mi ez az egész hely? Kétféle pénz, lehallgatott vonalak, rózsaszín cukormáz... Mi folyik itt?
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 12:53 pm

Aylen /Lakás/

Nagyjából 15-20 perccel később csöngetnek az ajtón.
Barbara nem sokal sötétedés után érkezik meg, az arcán nyoma sincs a fáradtságnak.
-Szia! Ne haragudj, hogy csak most tudtam átjönni, korán lefeküdtem ma, mert nem volt semmi tenni valóm és halálra untam magam. Most jutott eszembe, semmi necceset ne mondj telefonba, mert lehetségesnek tartom, hogy lehallgatják. Ha bármikor telefonon hívsz valami miatt, ami csak ránk tartozik, akkor mond, hogy ugorjak át egy kis beszélgetésre, vagy te is meglátogathasz, ha úgy gondolod. Na mesélj mit találtál, vagy mi a baj?
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 11:58 am

KM /Lakás/

Egész barátságosnak tűnik ez az idegen, mert végülis nekem az. Szokatlan ez a hozzáállás, igazából nem nagyon tetszik, de mindegy, nincs más választásom. Mellékesen olyan a hangja, mint aki most ébredt. De mindek alszik nappal? Csak nem valami éjjeli stikli? Akaratom ellenére már most van egy olyan érzésem, hogy valaminek nagyon belenyúltam a közepébe. Bár ha ő is Jerkins alkalmazásában áll, bármit kinézek belőle.

-Fontos lenne, igen. Örülnék, ha át tudnál jönni.

Még mielőtt bármit mondhatna, leteszem a telefont. Össze kéne szednem magam, mire ideér. Ha ezek után átjön egyáltalán. Ha nem, hát kitalálok valami mást, igazából csak megoldom valahogy.
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 11:52 am

Aylen /LoneStar/

-Igazán nincs mit, Miss. Aztán kerülje el a baj.
Mosolyog és bucsút int. Jobb dolga, amúgy sincs.

/Lakás/

Pár csörgés után felveszik a telefont, a kijelzőn egy igen csak fáradt arc jelenik meg, a hangjából egyértelműen kiderül, hogy most ébredt.
-Szia! Mi a baj? Ha valami komolyabb -hangsúlyozza ki a szót Barbara- összekapom magam és átmegyek. 20 perc és ott vagyok, akkor tudunk beszélni.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 11:30 am

KM /LoneStar, utca/

-Oh, igazán köszönöm...
Kedvesen próbálok a szörnyre mosolyogni, de nem érzem, hogy menne. Elindulok hát haza. Furcsa. Ez az egész túl idilli. Valami itt nem stimmel. Mert az oké, hogy rend van, de ide bárki jöhetett, mármint a legjobb tudomásom szerint, akkor hol van a lezüllött nép? Ahonnan jöttem, ott nincs olyan közbiztonság, ami AZOKAT visszafogná. Mindennapos a bűnözés és a lezülött nép egyáltalán nem kimondotabban a kultúra képviselője. Vajon mivel tudták ennyire visszafogni ezeket az embereket? Mert biztosan nem a jó közbiztonsággal. Ezt bármiben le merném fogadni.
Az üres, kihalt utcákon sokkal jobban féltem, mint Washington rémítő gengsztergettóiban. Ott legalább tudtam, hogy nincs ellenség, de itt honnan tudhatnám, hogy nem tör rám valami túlméretezett ork testőrsereg és rendbontóként mikor dobnak be az első cellába?

/Lakás/

Élmény volt hallani az ajtó halk susogását, ahogy kinyílt. A lakásba lépve ledobom magam a fotelba, és sóhajtok egy hatalmasat. Ez érdekesebb lesz, mint gondoltam. Hirtelen eszembe jut valami.
Az asztalhoz lépek, ott találom a kártyát, amit a hegyesfülű itthagyott. A telefon után nyúlok és tárcsázok. Van egy olyan érzésem, hogy ő többet tud, mint amennyit el akar árulni.
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Aug. 11, 2008 11:03 am

Aylen /LoneStar és város/

-Semmi gond, kisasszony -vált barátságosabb hangnemre a troll. - Sokan voltunk így, felteszem nem rég érkezett, hogy a kellmetlenséget legközelebb elkerülhesse, tessék egy térkép.
Kinyújtott kezében egy múlt századot idéző összehajtogatott papír van.
-Igaz csak repi cucc, de hasznos lehet rajta van a zóna beosztás is és a fontosabb épületek és utcák.

A felfedező út nem sok izgaolmmal szolgál, a "rózsaszín" város ténylegesen felveszi a szinét a lenyugvó nap fényében. Talán az egyetlen szokatlan dolog, hogy nincsenek az utcán bekábult chipessek, nincsenek figyelő szemek az ablakokban, nincs a sikátorokban áldozatára leső árny... Egy szó, mint száz létezik közbiztonság.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeSzer. Júl. 23, 2008 12:36 pm

KM /LoneStar épület/

Anyám, ezt a bűzt, visszataszító. Világ életemben utáltam a trollokat, gusztustalan pöcegödrök, a népesség alja, komolyan mondom, annyi agyuk van, hogy egy PC beépítése sem segítene rajtuk.
Miután kimérgelődtem magam, előveszem legbájosabb arcom, ami ugyan nem sokat segít a helyzeten, de talán valamit enyhít a dolgokon. Mondanom sem kell, adott körülmények között ez eléggé nehézkes.
-Oh, hoppá, milyen kis ügyetlen vagyok. Hát nem eltévesztettem az épületet... hehe... izé... szóval további szép napot.
Hátat fordítok a hústoronynak és remélem, hogy nem akar mindenáron belepillantani az életembe. Örülnék, ha ezt most megúsznám. Számítottam rá, hogy nem lesz könnyű bejutnom, de nem gondoltam, hogy ennyire nehéz dolgom lesz majd. Most választhatok, vagy teszek egy kellemes sétát a városban, vagy hazamegyek programokat írni, ahogy a tünde tanácsolta.
Végül úgy döntök, elindulok felfedező körútra, talán találok valami érdekeset, ha semmit, akkor hazafelé veszem az irányt.


A hozzászólást Ny'salm'len összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 30, 2008 10:28 am-kor. (Reason for editing : Ny'salm'len)
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeSzer. Júl. 23, 2008 12:26 pm

Aylen /LoneStar épület előtt/

Határozott léptek, határozottan majdnem bele ütközöl, egy beton falnak látszó valamibe, amikor jobban szemügyre veszed látod, hogy a LoneStar egyenruhájában bújtatott Trollról van szó. Kedvesen mosolyog, bár ne tenné, mert így kivillannak a hatalmas, megsárgult agyarai. Aztán valami furcsa bűzt érzel, kicsit keveréke a csatorna szagnak és romlott hús szagának, miközben a szagforrását keresed, pedig majd kiszúrja a szemedet, az arcodhoz közelhajolva a biztonsági éppen szóláshoz nyitotta a száját, meglepő lendülettességgel kezd beszélni.
-Mit akar, Miss? Ide nem mehet be senki, csak engedéllyel! Mutassa az azonosítóját!
Hatalmas tenyerében szinte elveszik a kis kártyaolvasó, a távolabbi kezében pedig kifejezetten törékenynek tűnik a pisztoly, ami ugyan még a tokjábn van, de látszik, hogy meggondolatlan mozdulat esetén hamarost előkerülhet.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeSzer. Júl. 23, 2008 11:59 am

KM /Városban/

Furcsa egy hely, annyi szent. Minden olyan, mint kint, mégsem hasonlít a másik világra. Mélyen a gondolataimba merülök, egyre inkább azt látom, hogy Jerkins-nek igaza volt. Már csak azt kéne tudni, hogy miért...?
Szemeimet a hatalmas épületeken legeltetem, titkon a lelkem mélyén a Lone Star épületét keresem. Mindenki elégedettnek és boldognak tűni, de valóban azok, vagy ez csak valami máz?
Boltok, üzletek, szórakozóhelyek, felhőkarcolók, rohanó tömegek, metahumánok és emberek furcsa egyvelege, ez látszólag maga az utópia.
A legnagyobb meglepetésemre, "teljesen véletlenül" megtalálom a Lone Star főépületét. Hatalmas felhőkarcoló, magam sem értem, hogy emeltek egy ekkora monstrumot ilyen rövid idő alatt. Minden esetre be kéne mennem körülnézni, mi vár rám. Határozott léptekkel elindulok a főbejárat felé.
Vissza az elejére Go down
K. Farkas Ordas v Toporty
Kezdő
Kezdő
K. Farkas Ordas v Toporty


Hozzászólások száma : 6
Státusz : Mágus
Registration date : 2008. Jun. 03.

Karakterinfo
Faj: Ember

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeVas. Júl. 20, 2008 2:54 pm

KM /Vásárlás/

Akkor a szerzeményeim a beváltott pénzből:
- Zsebszámítógép 100 Mp memóriával (500 nujen)
- Fültelefon (1000 nujen)
- Dohány és szeszes élvezeti cikkek 500 nujen értékben

Összesen 2000 nujen maradt 400 nujen a beváltott játékpénzből.
Vissza az elejére Go down
K. Farkas Ordas v Toporty
Kezdő
Kezdő
K. Farkas Ordas v Toporty


Hozzászólások száma : 6
Státusz : Mágus
Registration date : 2008. Jun. 03.

Karakterinfo
Faj: Ember

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimePént. Júl. 18, 2008 3:17 pm

KM /Bevásárlókörut/

Külső nujen, belső nujen na kezdődik a nyuzás - gondolom magamban.
Mivel nem szeretném a összes a normális világban elfogadott készpénzemet elveszteni ezért csak a meglévő készpénzem 50% váltom át erre a belső nujennek nevezett játékpénzre. Utána mivel valószínüleg a hitelkeretemet is bajosan tudnám megterhelni ebben a szuverén minibirodalomban - mert egyre jobban ez a érzésem a uj csillogó megaváros kapcsán. Szolidan vásárolgatok 1 üveg jobb minőségű borpárlatot (minőségi konyak), néhány szál szívar, kis doboz pipadohány, valami napisajtószerűség. Ezek után ha a pénztárcám engedi veszek még egy zsebirodát és hozzá egy elektronikus félintelligens térképszoftvert a városrol.
A vásárlás befejeztével kényelmes sétába kezdek és nyitott szemmel járva figyelem a város lüktetését és dinamizmusát. Igazándiból rendelleneségeket oda nem illő furcsa dolgok után kutatok hátha találok valmi hibát ebben a rózsaszín álomba. A séta vége felé ha nem történik semmi érdemleges felhívom a fejvadász céget és megérdeklődöm, hogy a motoromat mikorra kapom meg, amit még a öreg rothadó metropoliszban postára adtam. A este további részét a teraszon hírek hallgatásával és pihenéssel töltöm.

Másnap megvárom a humánpolitikás állásközvetítő fejvadászt és felteszem neki a kérdést, hogy ha a biztonsági szektorban helyezkednék netalántán el akkor milyen eséllyel kérhetem a áthelyezésemet a különböző veszélyességű biztonsági feladatok között és milyen ciklusonként.

/Kalandmester szeretném ha kidobnád a induló pénzemet ami legjobb tudásom szerint 3D6*1000 nujen ennek a összegnek a 50%-át váltom át belső játékpénzre/
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeCsüt. Júl. 17, 2008 1:45 pm

/Ordas/

-Hát ehhez sajnos nem értek, de az a fészek nagyon sok ember halálát okozta már… igen teljesít a DocWagon szolgálatot, bár nem túl nagy sikerrel, egyelőre, hiába értek oda mindig az adott időre addigra a testek eltűntek, a pletykák szerint, valami megzabálta a szerencsétleneket.
A lakásba érve azonnal felfedezed, hogy a zöld terület meg van, igaz nem túl nagy, de a bejárattal szemben akad egy terasz, inkább erkély, ami egy 3 méteres élekkel rendelkező négyzet, közepén egy kis tavacskával.
A lakás bejárása közben felfedezed, hogy szinte mindennel fel van szerelve, a hűtő tele, a polcokon kellemes ételek konzervjei sorakoznak. A minibár felszerelése viszont elég szerény, alig van benne valami, vagy leszoktatni szeretnék az embereket az italozásról, vagy úgy gondolták, hogy
mindenki a saját ízlésének megfelelően töltse fel. Dohányáru viszont egyáltalán nincs.
Rögtön az első boltban problémák adódnak, nem a választékkal, mert minden van, amit szeretnél, a gép hamisnak érzékeli a pénzt. A boltos megjegyzéséből kiderül, hogy itt minden „belső” nyujennel működik,
valami biztonsági okból, amit nem értesz, hogy mi lehet, főleg, mert a boltos előadása annyira zagyva. Felajánlja, hogy a „külső” nyujenjeidet átváltja „belsőre”, természetesen, mivel ez illegális a megfelelő haszonkulccsal, alig 80%-át kapod meg a pénzednek. Tehát vagy későbbre halasztod a vásárlást, amikor megkapod az első napi béredet, vagy „átváltod” a pénzed.
Vissza az elejére Go down
K. Farkas Ordas v Toporty
Kezdő
Kezdő
K. Farkas Ordas v Toporty


Hozzászólások száma : 6
Státusz : Mágus
Registration date : 2008. Jun. 03.

Karakterinfo
Faj: Ember

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Júl. 07, 2008 4:41 pm

KM /Pályaudvar, utközben, lakás/

- Üdvözlöm Perick örültem a szerencsének.
Beülök a kocsiba a gusztusos rekeszből választok valami erős röviditalt és leöblitem a végén egy koktéllal ha van. Közben szorakozottan játszadozom a fotochippel.
- Mondja Perick már ha meg nem sértem normálisnak számít errefelé a ilyen erős paranormális fészkek keletkezése ? Mindemellet érdeklödnék, hogy a DocWagon globális szerződés alapján teljesít e szolgálatot a városban és a környékén ?
Nem veszem zokon ha nem válaszol és nem eröltetem tovább a társalgást. A ut végén megköszönöm neki a fuvart és felvéve a lakáskulcsomat elindulok a leendő lakásom felé.
Magamba morfondírozok 7. emelet 820-as lakás hmmm pedig külön bejelöltem a lakásigénylésnél, hogy szeretnék közvetlenül a lakáshoz csatlakozó zöldterületet. Ha szerencsém van kaptam egy befüvesített teraszt amire kirakhatom a pihenőszékem és néhány cserepes minifát.
A lakásba érve ellenörzöm a igényelt zöldterületet ha nincs akkor nem is pakolok ki nagyon hanem egyből jelzem a fejvadász cégnek a problémámat és kérem öket, hogy a előzetes megállapodásunk alapján orvosolják azt. Ha van akkor nagy kő esik le a szívemröl és kipakolás közben belakom a teret ellenörzöm a konyhát a hűtöt és föleg a italhűtöt majd miután mindent számba vettem, letusolok tiszta ruhát huzok és honom alatt a Embervadásszal elindulok bevásárolni. Célom dohányárú beszerzése szívar, pipadohány és sodorható cigaretta valmint a italhűtő feltöltése néhány jobb töményszesszel és borral és a legvégén egy japán fa/műfa pihenőnyugszék beszerzése. Ha a lista 70% megvan akkor este elégedetten ülök ki a zöldterületre relaxálni némi dohány, bor és zenehalgatás keretében.
Vissza az elejére Go down
Aylen Simson
Kezdő
Kezdő
Aylen Simson


Hozzászólások száma : 13
Age : 39
Státusz : Dekás
Registration date : 2008. May. 20.

Karakterinfo
Faj: Humán

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Júl. 07, 2008 3:57 pm

KM /a lakásom/

-De...
Nem érkeztem befejezni a mondatot, mert becsukódott az ajtó. Leroskadok a székre, és mélyen a gondolataimba zuhanok.
~Honnan ismeri ez... és ki ez? és Ő miért nem beszélt róla? pedig valami szerepe biztosan van.. és... aaaaaah...
Fájdalmasan az adatjack-emhez kapok. Átok masina. Persze, nem kell szégyelnem, itt nem. Mindegy.
Leöntöm a torkomon a félig kihűlt kávét, a reggelinek szánt magam-sem-tudom-mit félrelököm. Következő köröm a fürdőbe vezet. Miután némineműleg sikerült magamból embert faragnom, nem árthat, ha körülnézek, hová is keveredtem.
Felveszem a pénzt az asztalról, és távozóra fogom. A programírás várhat. Szólít a város.
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Júl. 07, 2008 12:10 pm

/ Ordas /

Fekete öltönyös ember nézi a tömeget, magas, nyurga férfi. Szemének furcsa csillogásából látszik, hogy nem természetes, amint megpillant, hozzád indul.
-Mr Ordas! Az autója odakint várja. A sofőrje vagyok, Perick. – Hangzik az kimért, de udvarias bemutatkozás.
A nagyméretű, elegáns autó hátsó ajtaját kinyitja. Megvárja, amíg utasa beszáll és volánhoz ül. Rövid idő után egy monitoron megjelenik az arca.
-Most a lakásához viszem, az út nagyjából 20 percig tart. Addig nyugodtan szolgálja ki magát a bárból. –Egy rejtett rekesz halk szisszenéssel nyílik. Benne a csábítóan kellemes italok mellett egy pohár és oda nem illő módon egy fotochip. – A fotochipen az állás ajánlatok vannak. –Hangzik a rövid magyarázat. – Ha megfogadja a tanácsom a 4. ajánlatot fogadja el, „utcai rendfenntartó” kényelmes állás, jó fizetés. A többi is hasonló kicsit rosszabb pénzzel, kivéve a 8-ast, az utolsót, annál azért annyira jó a pénz, mert állandó harci feladat. A peremvidéken van egy „fészek” kellemetlenül rusnya szörnyek tucatjaival, annyira sokan vannak, hogy a kiirtásuk lehetetlen. A feladat, hogy egy átmeneti sávon járőrözve a meg akadályozni, hogy a városba jussanak, nagy ott a halálozási arány, a múlthéten is 40 embert vesztettek. A monitor alatt van a chip csatlakozó, de nem kell most döntenie. Holnap után felkeresi valaki, elég neki elmondania, hogy mi a válasza.
A ház előtt lustán áll meg az autó, gyorsan kiugrik a sofőr és ajtót nyit az utasnak.
-Majdnem elfelejtettem 7. emelet 820-as lakás, parancsoljon a kulcs. Viszontlátásra!
Kényelmes tempóban az autóba ül és elhajt.
Vissza az elejére Go down
Ny'salm'len
Kaland Mester
Kaland Mester
Ny'salm'len


Hozzászólások száma : 347
Age : 42
Státusz : ShadowRun Mesélő
Registration date : 2007. Dec. 24.

Karakterinfo
Faj: Shadowrun KM

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeHétf. Júl. 07, 2008 12:09 pm

/ Aylen /

A mozdulat önkéntelen részét követi a szemével, láthatóan megpihen egy pillanatra a tekintete a haj alól kivillanó fémen.
-Nem kell szégyellned. - Szavak barátságosak, a hang baráti, mégis valami furcsa parancsolás jellege van a rövid mondatnak.
-Látom még nem ébredtél fel teljesen. – Folytatja egy lélegzetvételnyi szünet után. –Egy közös ismerősünk mondta, hogy olyan helyen szeretnél állást, ahol sok mindenbe belelátsz. Azt is említette, hogy egészen tűrhető dekás vagy, aki még programozni is tud. Ezekre mind szükséged lesz, mert a munkahelyeden új dekket kapsz, mellesleg sokkal jobbat, mint a mostani. A Lonestarnál nem fog figyelni senki, egyelőre, mert a cég még dekásokból nagyon rosszul áll, amiben azért van része a külső nyujennek is. Ezt biztos nem tudod, nem szokták nagydobra verni, de az itteni pénz a város falain kívül nem ér semmit, hamisnak ismeri fel. A kinti pénz meg itt nem ér semmit. Amikor kérdez valaki ezzel kapcsolatban technikai megoldásról beszélnek, aminek a lényege, hogy itt fejlessze a gazdaságot. Ne haragudj, de mennem kell. Addig is írj progikat, az új dekked technikai adatait a hálószobában a gépen találod. Szia!
A köszönést meg se várva, sarkon fordul, letesz az asztalra némi „városi” pénzt, és kilép a szobából.
-Majd jövök! –Mondja, mielőtt becsukódik az ajtó.
Vissza az elejére Go down
K. Farkas Ordas v Toporty
Kezdő
Kezdő
K. Farkas Ordas v Toporty


Hozzászólások száma : 6
Státusz : Mágus
Registration date : 2008. Jun. 03.

Karakterinfo
Faj: Ember

New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2008 9:04 pm

KM /TVG/

Csendes meditácíóval figyelem a elsuhanó tájat a kényelmes és tiszta ülésben. Kiváncsi vagyok milyen lesz a New Detroit Old Detroit után biztos tisztább és rendezetteb mint a öreg rothadó metropolisz. A Megák jó sok tökét nyomtak a uj városba és rengeteg állást hírdetnek meg fejvadász cégeken keresztül. Csábítják a népet a városba vajon tényleg tisztább és jobb életet teremtenek ott vagy csak egy óriási átverés vagy kisérlet része a egész. Sosem tudni a a multiknál nem jótétlelkek a profit lebeg a szemük elött. Mindegy ha megkapom a havi fixet amit eddig vadászatból szedtem össze akkor már jó a többi meg majd kiforja magát.
Megérkezünk a állomásra és kizökkenek a merengésből. Minden tiszta rendezett és uj illatú mintha most csomagolták volna ki a egész pályaudvart. Jelvényes jolfésült rendészek minden nagyon rózsaszin színű és szagú mint valami tini álom. De majd meglátjuk mi van a felszín alatt örök szkepcitista vagyok. Közben kincstári mosollyal a arcomon a tömegben a értem küldött sofört keresem a fejvadászcég emberét. Kíváncsi leszek a lakásra és persze a felkínált állásra is semmi kötelezetségem nincsen ha nem teszik írány vissza a Öreg rothadó Detroitba. Bár itt már a levegő is valahogy jóbb testesebb tisztább hiába no a jóhoz pillanatok alatt hozzá lehet szokni ez nem a Lúdvérc lápbirodalma.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





New Detroit Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Detroit   New Detroit Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
New Detroit
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Live Role Play Games :: Inaktive games :: Shadowrun :: Csapatok-
Ugrás: