Live Role Play Games
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Live Role Play Games

Igazi asztali szerepjátékok fórumos formában
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekRegisztrációBelépésHelp

 

 A Hírvivő

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Szept. 04, 2008 10:18 am

KM, Ikuno

(Abrintus, a kis faház előtt)

Azt hiszem minden kérdésemre választ kaptam.
- Igen, valóban azt hiszem, legjobb lesz, ha pihenünk, hosszú nap áll mögöttünk.
A meghajlást meghajlással fogadom, ami furcsán hathat egy nadortól, de hát a neveltetés... Bemegyek a faházba és körülnézek, ha találok valami alvásra alkalmas helyet oda fekszem, ha nem, a földre. Nagyon fáradtnak érzem magam. Emellett kezdek éhes is lenni, de úgy döntök, ezt a gondom majd holnap veszem elő újra. Ma már nem valószínű, hogy találok élelmet, ráadásul, ha Fantynuss a faluba ment, vélhetőleg hoz onnan némi élelmet. Legalábbis remélem. Ilyen gondsolatok kavarognak a fejemben, mielőtt a jótékony álom rátelepszik a szememre.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Szept. 04, 2008 9:19 am

Ravenal Boguor
(Abrintus, Nyugati Kapu fogadó)

A fogadós csnedben reagálja le az esetet. Nyílván nem számított arra, hogy ilyetén fordulatot vesz az éjszaka, de nem mond ki semmit. Jó éjt kíván, majd távozik egy másik vendégéhez.

Az szobába mész, ahol elmondod Ignaasnak, hogy mit szeretnél, aki belemegy abba, hogy ő lesz az őr, amig ki nem pihened magad.

Elmondja neked, hogy nem jutott semmire a kulccsal, azután pihenni hagy téged.

Jó éjt kíván, majd elfoglalja a posztját, ami az egyik sarokban van. Innen láthatja az ajtót és az ablakot is.
Vissza az elejére Go down
Ravenal Boguor
Kezdő
Kezdő
Ravenal Boguor


Hozzászólások száma : 18
Age : 42
Registration date : 2008. Aug. 12.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Szept. 03, 2008 9:40 pm

KM
(Abrintus, Nyugati Kapu fogadó)

-Ne haragudjon, de sajnos eléggé fáradt vagyok, így a meghívást legközelebbre halasztanám. Jó éjszakát!

Felmegyek a szobába és Ignaashoz fordulok.

-Lehet, hogy nem ártana, ha őrködnénk éjszaka. Megteszed, hogy Te állsz éjjel őrt, én készülök valamire és ahhoz ki kell pihennem magam, ha kipihenem magam. Éjfélig én lennék őrségben, azután Te, majd hajnal előtt megint én. Mit szólsz hozzá? Jutottál valamire a szignummal és a kulccsal kapcsolatban?
Vissza az elejére Go down
Ikuno Ajabe
Kezdő
Kezdő
Ikuno Ajabe


Hozzászólások száma : 48
Age : 47
Registration date : 2008. Jul. 16.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeKedd Szept. 02, 2008 1:27 pm

KM, Phibra

(Abrintus, a kis faház előtt)

Végighallgatom Phibrát zaklatott beszámolójából sejtem, hogy a elmondottaknál jóval több minden történt látszólag nagyon izgatott és feldúlt. Talán nem is fog ártani, hogy ha lepihen és alszik egy kicsit és holnap mindannyian pihentebben és lenyugodva átgondolhatjuk a dolgokat aztán majd meglátjuk hogyan tovább.

- Nem Fantynuss nem ért még vissza miután visszakísérte a gyógyítót a faluba. A harcos él még bár nincs túl jó állapotban a gyógyító ellátta a sebeit a többi a gondoskodásunkon a akaratán és a hely szellemein múlik ha élni akar és a hely szellemei valamit a sors is azt kívánja meg akkor élni fog. Látom viszont igen zaklatott vagy menj be nyugodtan és pihenj le, hogy a holnapi nap folyamán pihenten és nyugodtabban gondolhassuk és beszélhessük meg a dolgokat.

Finoman meghajlok felé majd elindulok keresni magamnak egy többé kevésbé kényelmes alvóhelyet és lefekszem aludni ma már úgy sem tehetünk semmi többet.
Vissza az elejére Go down
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeKedd Szept. 02, 2008 10:19 am

KM, Ikuno

(Abrintus, a kis faház előtt)

Észre sem vettem, hogy hadarok. Követve az utastíásokat, szemem lehunyom, mélyeket lélegzek. Ezek szerint mégis csak, tudat alatt megviseltek a dolgok. Amikor kinyitom a szemem, már érzem, hogy összeszedtem magam.
- Szóval. Íjászt nem találtam meg. Sajnos. Viszont találkoztam egy furcsa férfival, talán egy varázslóval. Gondolom, hogy az lehetett. Biztosan csinált valamit, mert miután rendre akartam utasítani, hirtelen rosszul lettem. Aztán amikor felébredtem, mert elaludtam, vagy elájultam, nem tudom pontosan, szóval mire magamhoz tértem volt ott egy nagyon kedves, de nagyon furcsa vöröshajú nő. Tudta a nevem. És tudta a Ti neveteket is. Azt mondta, hogy a fura férfivel kéne tartanom, de nem fűlött hozzá a fogam. Nem akartam bemenni a városba. Szóval inkább visszajöttem. Visszakísért, de fel sem tűnt az út, hogy megtettük volna, máris itt voltunk. Egyszerűen nem értem.
Kezem a homlokomhoz szorítom, mintha fájna a fejem, majd a kunyhó felé nézek.
- A másik harcos él még? Fantynuss bent van, ugye?
Szemeim reménnyel vannak tele.
Vissza az elejére Go down
Ikuno Ajabe
Kezdő
Kezdő
Ikuno Ajabe


Hozzászólások száma : 48
Age : 47
Registration date : 2008. Jul. 16.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 30, 2008 4:15 pm

Phibra, KM

(Abrintus, a kis faház előtt)

A igazságnak több arca van a mostani is igen szövevényes és bonyolult. A nő izgatottságában nekiáll hadarni és ez nem tesz jót a érthetőségnek. Valami történhetett de csak szépen sorjában először el kell érni hogy ne hadarjon. Feltartom a kezem és jelzem neki hogy lassabban.
- Kérlek nyugodj meg és kezd előröl mert izgatott hadarásodból semmit de semmit sem értettem végy mély levegőt engedd ki majd hét lélegzetvétel alatt döntsd el mit és milyen sorrendben szeretnél elmondani, de kérlek lassan és nyugodtan add elő mondandód mert különben nem fogom érteni.
Ezek után laza terpeszt veszek fel és figyelmemet rá összpontosítom és történetére. A igazság a részletekben fog rejtőzni és a lényeg is.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 29, 2008 10:50 am

Ikuno Ajabe
(Abrintus, a kis faház előtt)

Leszáll a nő a lováról és megáll előtted. Sötét van, mégis úgy érzed, mintha hatalmas, fekete szárnyai lennének, mintha csapkodnának feletted. A mindig mozgásban lévő vízfodraid felett csapkodnak ezek a szárnyak, tovább fodrozva a hideg- és meleg örvényeit.

A fehér hajú nő elkezd beszélni, de izgalmában alig érted, amit mond, olyan gyorsan beszél hozzád...
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 29, 2008 10:45 am

Phibra
(Abrintus, a kis faház előtt)

Ahogy megállsz a keleti harcos előtt, úgy érzed, egy folyóba léptél, mely körbevesz téged, megmozdit a saját hömpölygésével és tovasodor...
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 29, 2008 10:43 am

Phibra, Ikuno Ajabe
(Abrintus, a kis faház előtt)

Mintha ezer éve ismernétek egymást, olyan jól esnek az első pillanatok, amikor szemben álltok egymással.
Ezért érzitek így, mert itt már biztonságot nyújtatok egymásnak, és menedéket is találtatok.

Biztonságot, mert Ikuno, egyébként elveszettnek érzi magát ebben a Járhatatlan Tölgyesben. Biztonságot, mert Phibra ismét rátalálni vélt Fantynussra, aki nyílván benn lehet a sebesülttel.

Vajon, mi lehet az igazság...
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 29, 2008 10:37 am

Ravenal Boguor
(Abrintus, Nyugati Kapu fogadó)

A fogadós nem mondja meg neked, hogy mit üzletelt a lánnyal, nem szerzel tudomást róla.

-Hajnalban jó lesz, de addig is, engedd meg, hogy én is meghívjalak egy kupára, ha már ilyen szépen összejöttünk.

Letesz eléd egy újabb italt. Ekkor tudsz körbenézni rendesen a fogadó ivó részében.

Többnyire kereskedőket, és a hozzájuk csapódó szomorú, de mosolygós örömlányokat látsz, illetve testőröket és katonákat, és természetesen a hajókról érkezett matrózokból is akad nem is kevés. Láthatóan vegyes a nép. Este lévén jó a hangulat. Itt kártyáznak, ott erőpróbákat tesznek. Folyik a bor, és fogy a pörkölt is rendesen. Nagy füst van és félhomály...

Pont, mint egy ilyen helyen kell lennie, pont, mint egy ilyen helyen...

Ezek a gondolatok járnak épp a fejedben:

Vajon, hogy lehet, hogy ennek a félnótás fogadósnak ott a söntés mögött ilyen merev, zárkózó, jégtömb az auraérzete, ha mégis ilyen nyitott? Amilyen szívélyesen adta az a kupa bort. Hogyan lehetséges, akkor ez mégis? Majd kiderül ez is...
Vissza az elejére Go down
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 2:51 pm

KM

- Már itt is...? - de mire befejeztem volna a kérdést, a nő már el is tűnt. Vajon hová ment ilyen sietősen? És honnan ismer minket ilyen jól?
Éppen ezen gondolkoztam, amikor megpillanottam a shagîrt. Látszólag nem lát. Sötét van már. Leszállok a lóról. Közelebb lépek hozzá, hogy ha van némi fény, az megvilágíthasson.
- Csak én vagyok az. Mi történt? Hogy kerültetek ide? A társa? Ő jól van? Fantynuss bent van, ugye? Valami komoly balsejtelmem van. Beszélnem kell vele mihamarabb.
Reménykedtem benne, hogy a társam itt van. Mint ahogy abban is csak reménykedni tudtam, hogy a katona, a sebesült katona jobban van már. Talán ő tud valamit. De igazából az éjszaka hátralevő részét csupán a reményeimre tudtam építeni.
Vissza az elejére Go down
Ikuno Ajabe
Kezdő
Kezdő
Ikuno Ajabe


Hozzászólások száma : 48
Age : 47
Registration date : 2008. Jul. 16.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 2:37 pm

KM

(Abyrnoss, a kis faházban)

Láda, kulcs hmmm jó lesz megjegyezni ö többet tudott nálam reméljük felgyogyul sokat segítene a talányon. Kintröl lovasok érkezését hallom most már olyan mindegy ha eddig nem feküdtem le most már nem számít ez a kis idő. Kimegyek a ház elé nem tudom kik érkeznek ha barátok akkor is illendő már kint fogadni öket ha meg ellenség, bár ez valószinütlen azok lopva érkeznének, szóval a ellenséget meg megint nem árt nyílt téren fogadni ahol van hely a kardvívásra hacsak megint nem íjászokkal támogatják harcosaikat. Szerencsére besötétedett nem lesz könnyű dolga a íjászoknak ha vannak. Gondolatokat forgatva fejemben karddal a oldalamon kilépek a éjszakába, és szemügyre veszem a érkezőket már amennyire a fényviszonyok engedik.
Vissza az elejére Go down
Ravenal Boguor
Kezdő
Kezdő
Ravenal Boguor


Hozzászólások száma : 18
Age : 42
Registration date : 2008. Aug. 12.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 12:02 pm

KM
(Abrintus, Nyugati Kapu fogadó)

Szónélkül kifizetem a rendelésért a nem kevés pénzt.
-Hát erre sajnos nem válaszolhatok, mert amíg nincs lezárva a nap, nincs teljesen lezárva az ügy sem, ellenkezik az elveimmel, hogy beszéljek róla, de ha hajnalban ellátogat a szobánkba, akkor beszámolok róla. Amúgyis említette, hogy magának van valami mondanivalója számomra, akkor erre is lehetőséget keríthetünk. Milyen dolgokat, ha meg nem sértem a kérdéssel?
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 10:24 am

Ravenal Boguor
(Abrintus, Nyugati Kapu fogadó)

A fogadós faképpel adja ki eléd a rendelésed és közli, hogy 16 aq-ba lesz neked a rendelésed.

Jóízűen kortyolgatja a csodás bort. Majd nemes egyszerűséggel közli, hogy bizony, vele már ő is kötött üzletet, egyet nem is olyan rég. Az a fiatal lány nem olyan régen egy csomó ezüsttel gazdagította meg, mert felvásárolt tőle egy-két dolgot.

Te milyen üzletet kötöttél vele, ha szabadna érdeklődnöm?

Le kell vonnod a karakterlapodról 16 aq-t
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 10:18 am

Ikuno Ajabe
(Abyrnoss, a kis faházban)

Fantynuss nem érkezik meg, lassan kénytelen leszel ledőlni, mert ki kell pihenned magad. Az esti gyakorlat ugyan jót tett, de ez nem mentesít a pihenés alól.

Mielőtt lefeküdnél megnézed a társad, akit nem találsz túl jó bőrben. Lázálmai lehetnek. Fel-felnyög időnként és álmában beszél. Egy ládát és egy kulcsot értesz ki a szavai közül. Teste remeg és izzad, a szeme időnként kinyílik, de nem ébred fel, csak fennakad szemmel mered a plafonra.

Ekkor lovasok érkezésére leszel figyelmes.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Aug. 28, 2008 10:12 am

Phibra
(Abyrnoss, a kis faháznál)

Meg is érkeztünk! Látod, milyen gyorsan itt vagyunk. Fantynussék itt táboroztak le. Csak menj be nyugodtan, a harcos lesz bent, akinek a társa megsérült. Úgy tudom Ikuno-nak hívják.
Most azonban mennem kell a dolgomra. Nadír veled!

A nő, amilyen gyorsan belépett az életedbe, olyan gyorsan távozott is.

A ház részletei a sötétbe burkolóznak, de látszik rajta, hogy nem ma volt használva legutóbb. Bentről egy lámpa halovány fénye szüremlik ki a hólyag nélküli ablakon keresztül.
Vissza az elejére Go down
Ravenal Boguor
Kezdő
Kezdő
Ravenal Boguor


Hozzászólások száma : 18
Age : 42
Registration date : 2008. Aug. 12.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 10:51 pm

KM
(Abrintus, a Nyugati Kapu fogadó)

A fogadó szobájában, Ignaashoz fordulok.
-Ignaas, kérlek várj meg itt a szobában, nem sokára visszajövök, csak beszélek a csapossal. Addig tessék itt van ez az ezüstkulcs a karaván romjaiközt találtam. Vizsgáld meg te is, szerinted minek a kulcsa? Én nem ismerem a szignumot rajta, de te talán találkoztál vele.

Lemegyek a fogadóba, körülnézek és rögtön a pulthoz megyek rendelni.
A csapossal tekintetünk találkozásánál az Aurafürkészés diszciplináját használom. Majd megszólalok:
-Szép estét kívánok! Kérnék egy kupányival a legfinomabb borukból és magát is megvendégelném, ha beleegyezik. Ünnepelek ma este, remek üzletet kötöttem egy Bureana nevezetű szépséges tüneménnyel.
Vissza az elejére Go down
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 2:21 pm

KM

(Úton Fantynussékhoz, a fejedben)

Hang szólal a fejemben, olyan tisztás és érthetően, mintha csak a fülemmel hallanám. Majd elémtárul egy házikó. Egyre több a furcsa esemény. Talán egy boszorkánnyal hozott össze a sors?
- Hol vagyunk? - kérdezem meglepetten. A hangról a fejemben nem kérdezem, nem akarom magamra haragítani. Majd elmondja, ha akarja, úgy érzem, akkor már többet kérdeznék a megengedettnél. Így csak a teljesen egyszerű, érthető, hétköznapi kérdésemre várom a választ.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 1:06 pm

Phibra
(Úton Fantynussékhoz, a fejedben)

Vannak dolgok, melyek nem ismerhetők fel a maszkabál miatt, kedves Phibra. Hiába is keresnél engem az emlékeid között, én mindig más maszkot hordok...

A tudat, hogy valaki mélyen a szemedbe néz, és közben a fejedben szól...

És hogy kerültetek ilyen gyorsan ide? - villan át az agyadon.

Még alig tettetek meg pár léptetést a lovaitokkal, máris egy kis ház sötétlik előttetek a késő éjszakában...
Vissza az elejére Go down
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 12:59 pm

KM

(Úton Fantynussékhoz)

Igen? Megtudhatom, hogy mikor? Nagyon érdekelne. Mondanám, hogy nekem kimondottan hányatott életem volt, de akkor nyílván ezt is tudod, tehát itt jelen pillanatban teljesen szükségszerűtlennek érzem, hogy szót pazaroljunk rám. Másrészrő, ki volt ez a férfi? Ez a nyápic, ez a ...
Szememben düh csillan. A medálom, bár erős, még nem tudott erőt venni a varázson, ami a lelkem és az elmém borítja. Talán hamarosan. Talán... Közben azonban érdeklődve várom kérdéseimre a választ. Hiába túrok azonban az emlékeim között, sehol nem találom az idegen nő arcát.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 12:46 pm

Phibra
(Úton Fantynussékhoz)

Induljunk hát, kedves.
A rendemről? Mit mondhatnék, ami nem tilos? Nos, olyan aligha van, azt gondolom. Annyit mondok, hogy a világ jobbá tételén szorgoskodom, és a rendemhez már nem tartozom olyan szorosan. Járom a világot, és szeretném, ha az minden rossztól megválna, eközben szeretnék minden egyes a világot mozgató dolgot megismerni, megtanulni. Beleértve az embereket és minden mást is...
De ez így ebben a formában nyílván nem járható, illetve nem elérhető cél. Úgy gondolom, hogy minden lépéssel kicsit jobb lesz talán...
Téged is egy ilyen utamon ismertelek meg, bár te nem is tudtál róla...
Vissza az elejére Go down
Phibra
Érett
Érett
Phibra


Hozzászólások száma : 54
Age : 44
Registration date : 2008. Jul. 30.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 12:16 pm

KM

(Abyrnoss, Abrintus várostól délre)

- Leköteleznél, ha velem tartanál, jól látod a dolgokat, sajnos könnyedén elkavarodom ezen a környéken. Pedig a tölgyesben nőttem fel, de nem ezen a részen. Nem is tudom, nagylelkűséged mivel hálálhatnám meg? Viszont el kellene lassan indulni, hiszen társam és a shagîr már biztosan türelmetlenül várnak rám, akárhol is legyenek. Út közben mesélhetnél a rendedről, felkeltette az érdeklődésem, persze mindezt csak akkor, ha nem tilos, vagy ha akarsz. Ha nem, nem zaklatlak többé ezzel.
Várakozóan pillantok a nőre, jelezvén, hogy közben szeretnék indulni.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 11:43 am

Ravenal Boguor
(Abrintus, a város)

A város déli kapuján belépve egyértelművé válik, hogy a város egy nagyon jó minőségű úthálózat része. A déli kapu, melyen belépés nyílt előttetek, megmutatja a várost magát.

Két kocsinál szélesebb, egyenletes méretű kövekből kirakott út vezet be a város mélyébe. Abrintus e részén sok a fogadó és sok a kereskedő részleg.
A fogadók hatalmas verandával rendelkeznek és mindegyikben százával vannak a vendégek. Jóféle bortól hangosak az udvarok is, a belső terek pedig számtalan asztaltól és a hozzájuk tartozó székektől is zsúfolódnak.

A fogadók épületei között rengeteg egyéb épület is található. Ezek legtöbbje valamilyen kereskedelemmel foglalkozik, vagy talán szolgáltatással is...
Megtalálhatók itt a piacok, valamint a városőrség a város e negyedéhez tartozó részlegei is.

Az úton beljebb haladva fel lehet fejben térképezni a várost.
Délen kereskedelem, szállás, északnyugaton a nemesség fészkel, magas kőfallal körbevéve. Keleten az ipari részleg van.
Az út bekanyarodik a város nyugati részére. Itt található a kikötőnegyed. Rengeteg raktárral, vendégmunkásszállóval, valamint itt is találhatók fogadók.

A város északi, valamint északkeleti részén helyet kapott a lakosság. Nyílván ez a rész lehet az óváros maradéka.
Vissza az elejére Go down
Afron el Shored
Kaland Mester
Kaland Mester
Afron el Shored


Hozzászólások száma : 185
Age : 46
Registration date : 2008. Apr. 21.

Karakterinfo
Faj: Codex KM

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 11:26 am

Ravenal Boguor
(Abrintus, a Nyugati Kapu)

A fejlehullásról olyan információt találsz, ami arra enged következtetni, hogy néhány személyt kitettek a városőrségből, és nem kivégezték őket. Ez jobb, hiszen így lehet velük beszélgetni - elvileg...

A kis ládikát kinyitva egy ezüst kulcshoz jutottál hozzá, aminek fejrészén egy általad ismeretlen szignum díszeleg.

A karakterlapodra fel kell tüntetned egy darab "ezüst kulcsot"


A hozzászólást Afron el Shored összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 27, 2008 11:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ravenal Boguor
Kezdő
Kezdő
Ravenal Boguor


Hozzászólások száma : 18
Age : 42
Registration date : 2008. Aug. 12.

A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitimeSzer. Aug. 27, 2008 8:54 am

KM
(Abyrnoss, Abrintus város kapuján belül)

A lehető legtovább a karavánnal tartok, a jelen körülmények közt szeretném a szememet rajta tartani a rakományon, amíg csak időm engedi. Mivel más dolgokat is szeretnék elintézni a városban és még sötétedés előtt a fogadóba érni.
A karavánnal tartás másik nagy előnye lehet, hogy akikkel útközben találkozok információkkal szolgálhatnak a közelmúlt eseményeiről. Ezt elősegítendő Ignaasnak is megmondom, hogy kérdezősködjön és magam is ezt teszem.

A városban a kivégzések helyszínére is ellátogatunk, hogy megnézzük kiket hoztak kapcsolatba a bűncselekménnyel elsősorban a közös jellemzőket szeretném megfigyelni: ruházat, embertípus.
Ezenkívül egy másik fogadóban is szeretnék elkölteni egy estebédet, hiszen ott is juthatunk információhoz, ha "csendben eszünk és figyelünk".
Ezek végeztével a Nyugati kapu fogadóhoz megyünk és szállás kérünk a csapostól, miután lepakoltunk megvizsgálom részletesen a szelencét.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Hírvivő - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Hírvivő   A Hírvivő - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Hírvivő
Vissza az elejére 
4 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Live Role Play Games :: Fantasy :: Codex :: Krónikák-
Ugrás: